Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prisijungė 5 nauji nariai
Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prisijungė 5 nauji nariai
Vėjo energetikos sektoriaus dalyvius vienijanti Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA) naujus metus pradeda stipriai ūgtelėjusi – narių gretas papildė 5 nauji nariai. Šešioliktus metus skaičiuojanti organizacija šiuo metu vienija jau 40 narių.
Naujausiomis asociacijos narėmis tapo energetikos paslaugų tiekėja ,,Elektrum Lietuva“, investicinė bendrovė ,,Atsinaujinančios energetikos investicijos“, uostamiesčio logistikos ir frachtavimo paslaugų bendrovė „Tarptautinės logistikos centras“, taip pat neardomosios kontrolės inspekcijas ir aukštuminius darbus atliekanti MB „Aleksandro projektai(ALprojects Group)“ bei prieš porą mėnesių prisijungusi vėjo elektrinių parkų vystytoja „Sunly Infra“.
,,Džiaugiuosi, kad vėjo energetikos rinkai šalyje augant prie asociacijos jungiasi vis daugiau narių, veikiančių ir Lietuvoje, ir kitose ES šalyse – net tokiose stipriose vėjo energetikos rinkose kaip Vokietija, Danija, Švedija. Tai mums leidžia perimti ir Lietuvoje taikyti geriausias praktikas. Su kiekvienu prisijungusiu nauju nariu LVEA balsas tampa vis stipresnis, labiau girdimas, tačiau kartu tai mums yra dar didesnė atsakomybė ir įpareigojimas toliau aktyviai siekti vėjo energetikos plėtros“, – sakė LVEA direktorė Urtė Daškevičiūtė.
Prie LVEA prisijungusios Klaipėdoje įsikūrusios bendrovės ,,Tarptautinės logistikos centras“ vadovas Justas Kairys atvirauja, jog su vėjo elektrinių vystytojais įmonė reguliariai susiduria jau dešimtmetį. Negana to, įmonė ir pati savo pavyzdžiu siekia skatinti atsinaujinančios energetikos vartojimą: yra numačiusi naudoti žaliąją energiją, o turimus automobilius pakeisti elektromobiliais. Na, o tapti LVEA nariu būtent dabar paskatino Lietuvoje planuojamas vėjo energetikos sektoriaus proveržis.
,,Jungiamės prie asociacijos, nes norime žinoti aktualiausią ir naujausią informaciją apie tai, kas vyksta sektoriuje, kas yra svarbiausia, nes manau, kad čia, LVEA, gausime daugiausiai informacijos. Be to, manau, kad vėjo energetikos plėtra naujų galimybių teikti savo paslaugas sukurs ir kitų sektorių verslams, kur taip pat prisidės prie sklandaus plėtros proceso. Tikimės netrukus su visais susipažinti ir būti naudingi“, – teigė J. Kairys.
Kairiui antrina kitos naujos LVEA narės – taip pat uostamiestyje įsikūrusios MB ,,Aleksandro projektai (ALprojects Group)“ – vadovas Aleksandr Vasiljev: ,,Pasaulyje vėjo energetika yra pasiekusi piką, o Lietuvoje – tik pradeda įsibėgėti. Tikiu, kad netrukus pamatysime šio veržlaus sektoriaus proveržį, todėl norime būti jo dalimi ir prisidėti tuo, ką išmanome geriausiai, inspekcijomis ir aukštuminiais darbais, kad būtų nuolat užtikrinama gera šalyje veikiančių vėjo elektrinių techninė būklė, o, prireikus, suteikiamas kokybiškas aptarnavimas“.
LVEA vienija per 60 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojų, įrangos ir komponentų gamintojų, paslaugų teikėjų. Asociacijos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.
Tapti LVEA nariu labai paprasta. Asociacijos nariu gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norint prisijungti prie asociacijos pakanka raštu pateikti laisvos formos prašymą asociacijos direktorei ir sumokėti stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.
Daugiau apie naujas LVEA nares
,,Aleksandro projektai“ („ALprojects Group“) veikia naftos, dujų ir vėjo energijos sektoriuose Lietuvoje bei visame pasaulyje. Įmonė atlieka neardomosios kontrolės inspekcijas ir aukštuminius darbus tiek sausumoje, tiek jūroje esančiose konstrukcijose.
„Lords LB Asset Management“ valdoma informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė „Atsinaujinančios energetikos investicijos“ daugiausia dėmesio skiria investicijoms į atsinaujinančios energijos projektus Lenkijoje ir Baltijos šalyse. Bendrovė šiuo metu Lenkijoje valdo 65,5 MW galios saulės energijos jėgainių projektus ir vysto naujus 71,5 MW galios saulės energijos projektus, o Lietuvoje investuoja į 2,6 MW galios saulės energijos ir 293,5 MW galios vėjo energijos jėgainių parkus.
„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ tiekia elektrą daugiau nei 10 tūkst. įmonių ir 40 tūkst. namų ūkių, yra įrengusi per 700 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo saulės parką pajūryje. Įmonė vysto dar keturis naujus saulės parkus, kurių bendra galia viršys 20 MW. Bendrovė šiuo metu aktyviai domisi elektros energijos gamybos potencialu iš vėjo energijos.
2019 m. įkurta įmonių grupė ,,Sunly Infra“ veikia atsinaujinančios energetikos srityje Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Šiuo metu Baltijos šalyse bendrovė vysto sausumos vėjo jėgainių projektus, kurių bendra instaliuotoji galia siekia 1000 MW.
Bendrovė ,,Tarptautinės logistikos centras“ (TLC) yra krovinių gabenimo jūra ekspertai, kurie savo veiklą pradėjo 2008 m. Įmonė teikia laivų agentavo, laivų ir krovinių frachtavimo, konteinerių frachtavimo, krovinių ekspedijavimo, krovos uoste bei muitinės tarpininko paslaugas. Intensyviai dirba su stambiagabaričiais, sunkiasvoriais kroviniais, rūpinasi jų krova Klaipėdos uoste ir pristatymu iki durų.