Naujienos

Lietuvoje vyks trečioji tarptautinė vėjo energetikos konferencija „WINDMission 2022“

2021-10-18

Lietuvoje vyks trečioji tarptautinė vėjo energetikos konferencija „WINDMission 2022

 

2022 m. sausio 20–21 d. Lietuvoje vyks jau trečią kartą organizuojama tarptautinė konferencija „WINDMission Lithuania 2022“. Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA) kartu su atsinaujinančios energetikos profesionalais „The Voice of Renewables“ suburs šios srities verslo ir valdžios atstovus, ekspertus iš Lietuvos bei užsienio bendrai diskusijai apie vėjo energetikos sektorių ir jo ateitį.

 

Pranešimų ir diskusijų dėmesio centre – Lietuvos energetikos politika ir galimybė iki 2030-ųjų tapti elektros energijos eksportuotoja, šalies elektros energijos sektoriaus transformacija, aukcionų Lietuvoje ir bendrų aukcionų su Latvija bei Estija reguliacinė aplinka, vėjo energetikos patrauklumas ir prieinamumas galutiniams vartotojams, taip pat jėgainių eksploatacijos pabaiga, jų išmontavimas ir antrinis panaudojimas. Ypatingas dėmesys šį kartą bus skiriamas vėjo jėgainių jūroje plėtrai ir galimybėms, procedūroms ir rizikoms.

 

Konferencijos metu dalyviai galės išgirsti įvairių vėjo energetikos sektoriaus lyderių pranešimus – nuo politikos formuotojų, projektų vystytojų iki servisų atstovų ir nepriklausomų atsinaujinančios energetikos konsultantų. Pranešimus skaitys bei diskusijose dalyvaus LR energetikos ministerijos, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“, Klaipėdos uosto atstovai. Laukiama atvykstant ir pranešėjų iš užsienio.

 

Renginyje pasisakys ir privatų verslą reprezentuojantys asmenys: advokatų kontorų „Walless“, „TGS Baltic“, „Deloitte Legal“ atstovai, taip pat atsinaujinančios energetikos bendrovių „Enefit Green“, „Green Genius“, „Sunly Infra“ ir „E energija“ grupės vadovai.

 

Jau tradicine tapusi tarptautinė konferencija „WINDMission Lithuania“ kasmet suburia kelis šimtus vėjo energetikos sektoriaus profesionalų bei entuziastų ir yra didžiausia išskirtinai vėjo energetikos sektoriui skirta konferencija šalyje.

 

Pilna konferencijos „WINDMission Lithuania 2022“ programa ir pranešėjų sąrašas bus paskelbti artimiausiu metu. Sekite informaciją: https://voiceofrenewables.com/wmlit/

 

Renginys Lietuvos piliečiams – nemokamas.

 

Registracija Lietuvos gyventojams: https://bit.ly/3mINAwN

Registracija užsieniečiams: https://bit.ly/3lNrhHc

 

Renginio vieta – viešbutis „Radisson Blu Hotel Lietuva“, Konstitucijos pr. 20, Vilnius.

 

Pablogėjus epidemiologinei situacijai, konferencija vyks nuotoliniu būdu.