Naujienos

Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prisijungė 2 nauji nariai

2023-01-24

Vėjo energetikos sektoriaus dalyvius vienijančios Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) gretos toliau auga. Prie septynioliktus metus skaičiuojančios organizacijos prisijungė dvi naujos narės: Baltijos šalyse teisines paslaugas teikianti advokatų kontora „Triniti Jurex“ ir tarptautinė energetikos milžinė „Total Energies“. Abi bendrovės turi solidų įdirbį vėjo energetikos sektoriuje ir dar labiau sustiprins LVEA, kuri vienija per 40 narių.

LVEA narėmis tapo

„Triniti Jurex“ – novatoriška ir tarptautiniu mastu pripažinta advokatų kontora, kuri teikia visas verslo teisės paslaugas Baltijos šalyse. Kontoroje dirba daugiau nei 90 profesionalų, o paslaugos teikiamos net 8 kalbomis. Naujoji LVEA narė yra sukaupusi žinių energetikos ir aplinkosaugos teisės sektoriuose, apimančiose ginčų nagrinėjimą elektros, atsinaujinančių išteklių, tradicinės ir branduolinės energijos, dujų, naftos ir šilumos prekybos, taip pat atliekų tvarkymo ir teisminių ginčų energetikos srityse. Be to, turi ilgametę patirtį teisės klausimais konsultuojant vėjo elektrinių projektų vystytojus.

„Šiuo metu dirbame su trimis Lietuvoje vystomais vėjo elektrinių projektais, kurių bendra instaliuota galia yra daugiau nei 500 MW. Projektų vystytojus teisiniais klausimais konsultuojame viso proceso metu – nuo įsigijimo sandorių sudarymo iki leidimo gaminti elektros energiją gavimo“, –  teigia kontoros advokatė Gintarė Ivanauskaitė.

Tapti LVEA nare „Triniti Jurex“ paskatino siekis prisidėti prie kaip įmanoma palankesnės reguliacinės aplinkos nustatymo vėjo ir kitų atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai ir vystymui, taip pat noras gauti naujausią informaciją apie problemas, su kuriomis susiduria vėjo elektrinių vystytojai, ir padėti jas spręsti.

Ambicingų ateities tikslų turi kita asociacijos naujokė – tarptautinė energetikos įmonė „Total Energies“. Kompanija yra pasiryžusi užtikrinti patikimą švarios energijos tiekimą už prieinamą kainą vis didesniam ratui žmonių ir iki 2030 m. tapti viena iš 5 geriausių atsinaujinančios energijos gamintojų.

Bendrovė veikia daugiau nei 130-yje šalių, kur dirba virš 105 tūkst. darbuotojų. Įmonė stipriai įsitraukusi į jūrinio vėjo parkų vystymą. Per pastaruosius 18 mėnesių bendrovė įsigydama ir dalyvaudama atviruose konkursuose visame pasaulyje surinko 12 GW plėtros ir statybos projektų portfelį. Šiuo metu ji vysto 5 projektus Jungtinėje Karalystėje, Taivane, Pietų Korėjoje ir JAV.

Jūrinio vėjo energetika kompaniją atvedė ir į Lietuvą, kur pasak jos atstovų, rinka yra labai perspektyvi. Susidomėjimas šalies rinka „Total energies“ paskatino prisijungti prie LVEA – platformos, kurioje galima dalintis patirtimi su kitais rinkos žaidėjais.

„Džiaugiamės prisijungę prie LVEA. Bendrovė dės visas pastangas remdama asociaciją ir dalinsis savo patirtimi bei žiniomis su suinteresuotomis šalimis, kad prisidėtų prie jūrinio vėjo energetikos rinkos kūrimo Lietuvoje ”, –   sako Wilfried Vandersippe, Jūros vėjo verslo ir plėtros direktorius Šiaurės ir Rytų Europoje.

Kaip tapti LVEA nariu?

Tapti LVEA nariu yra labai paprasta. LVEA nariai gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norintys prisijungti prie asociacijos, turėtų pateikti laisvos formos prašymą raštu asociacijos direktoriui ir sumokėti 100 eurų stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.

Asociacija vienija virš 70 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojus, įrangos ir komponentų gamintojus, paslaugų teikėjus. Jos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.