„Wind Europe“ seminare Vilniuje žinias gilino beveik 200 vėjo energetikos specialistų
Vilniuje surengtas „Wind Europe“ seminaras pritraukė daugiau kaip 180 vėjo energetikos specialistų iš Lietuvos ir užsienio, dirbančių tiek privačiajame, tiek ir viešajame sektoriuose. Seminare jie gilino žinias apie naujas technikas ir technologijas, padedančias sumažinti vėjo jėgainių veiklos sąnaudas, padidinti jų našumą ir palengvinti turbinų techninę priežiūrą.
Renginį atidarė Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Aistis Radavičius: „Labai džiaugiamės pastarųjų metų partneryste su „Wind Europe“. Lietuva jau dabar patenka tarp dešimties Europos valstybių, kuriose vėjas pagamina daugiausia reikalingos elektros energijos. Norime ne tik išlikti šiame dešimtuke, bet siekiame patrigubinti vėjo sugeneruojamą elektros energijos kiekį – 2030-aisiais jis turėtų pasiekti 40 proc. šalies poreikio“.
Seminaro dalyvius taip pat sveikino Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Jis pabrėžė, kad vėjo energija yra pagrindinis šaltinis, iš kurio Lietuvoje gaminama švari elektros energija. Ministras pažadėjo, kad jau 2019 m. bus surengtas aukcionas, kurio metu bus paskirstyti 250 MW vėjo pajėgumų, padėsiančių pasiekti su atsinaujinančia energetika susijusius šalies tikslus.
Dvi dienas trukusiame renginyje iš viso buvo surengti net 25 pristatymai. Didžiosios dalies jų metu buvo pristatomi ir aptariami realūs duomenys, surinkti iš vėjo jėgainių parkų visame pasaulyje: kaip gamintojai panaudoja jėgainių eksploatavimo metu surinktą informaciją; kokie nauji metodai naudojami aptikti gedimams; kaip modeliuojamas našumas naudojant surinktus duomenis ir lyginamosios analizės metodus; kokie pažangūs metodai ir įrankiai padeda nustatyti gamybos nuostolių priežastis; kokios inovatyvios technologijos (pažangieji jutikliai, dronai ir pan.) pradedamos naudoti ir vis dažniau bus pritaikomos šiame sektoriuje ateityje.
Apie seminarą taip pat galite skaityti „Wind Europe“ interneto svetainėje.