Naujienos

Balandį vėjo elektrinės gamybą augino trečdaliu

2018-05-30

Balandį Lietuvoje vyravo vėjuoti orai, todėl šalyje veikiantys vėjo jėgainių parkai didino elektros energijos gamybos apimtis. Ketvirtąjį metų mėnesį, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, vėjo jėgainėse pagaminta beveik 32 proc. daugiau elektros.

Kaip rodo Lietuvos energijos išteklių biržos „Baltpool“ duomenys, balandį šalies vėjo jėgainių parkuose pagaminta kiek daugiau nei 132,2 GWh elektros energijos. Tai – kone trečdaliu daugiau, nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kai buvo pagaminta kiek daugiau nei 100,2 GWh elektros energijos.

„Balandis Lietuvoje pasižymėjo vėjuotais orais, o tai leido vėjo jėgainių parkams pasiekti gerų rezultatų. Kol kas tai antras geriausias šių metų mėnuo, po sausio, kuomet buvo pagaminta 137,7 GWh elektros energijos“, – sako Aistis Radavičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Pasak A. Radavičiaus, elektros energijos gamybos vėjo jėgainėse apimtys priklausomai nuo meteorologinių sąlygų skirtingais metais gali svyruoti net iki 20 proc. į vieną ar kitą pusę. Tad vėjuotas balandis, sekęs po neįprastai mažai vėjuotų vasario bei kovo, leidžia tikėtis, kad šiemet elektros energijos gamyba vėjo elektrinėse bus ne prastesnė nei pernai.

Šiemet vėjo jėgainėse jau pagaminta 424,3 GWh elektros energijos. Pernai per pirmus keturis mėnesius šis rodiklis buvo šiek tiek didesnis ir siekė apie 438,5 GWh. Lietuvoje veikia daugiau kaip 20 vėjo jėgainių parkų, taip pat stovi nemažai pavienių elektrinių, o iš viso instaliuota 521 MW galios elektrinių. Per metus jose sugeneruojama virš 12 proc. šalies elektros poreikio.