Naujienos

LVEA narių skaičius perkopė pusšimtį: prisijungė „AR10“ „Taaleri Energia“ „Stiemo“

2023-06-12

Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) prisijungė dar trys nauji nariai. Sparčiai auganti asociacija jau vienija virš 50 narių, veikiančių vėjo energetikos sektoriuje. Gretas papildė atsinaujinančios energetikos projektų vystytoja ir investuotoja iš Suomijos – „Taaleri Energia“,  susisiekimo infrastruktūros statybos projektuose besispecializuojanti bendrovė „AR10“ ir energetikos objektų statybos įmonė „Stiemo“.

„Taaleri Energia“, Helsinkyje įsikūrusi atsinaujinančiosios energijos projektų vystytoja ir fondų valdytoja, veikia keliose Europos rinkose, įskaitant Šiaurės ir Baltijos šalis. Pastaruoju metu įmonė vykdo aktyvią plėtrą Lietuvos atsinaujinančių išteklių rinkoje – stato tris vėjo jėgainių parkus ir plėtoja kelis kitus atsinaujinančios energijos projektus.

„LVEA atlieka svarbų vaidmenį sudarant sąlygas tvariam vėjo energetikos sektoriaus augimui, todėl tikimės atviro dialogo asociacijoje, kad būtų galima dalintis rinkos žiniomis, skatinti geriausią praktiką ir užtikrinti sklandų perėjimą prie atsinaujinančiosios energijos. Viliamės, kad šiose diskusijose bus naudinga mūsų ilgametė patirtis, sukaupta kitose Europos rinkose“, – sako „Taaleri energia“ vadovas Kai Rintala.

Prie asociacijos prisijungė ir veiklos dvidešimtmetį šiemet švęsianti specializuota susisiekimo infrastruktūros statybos bendrovė „AR10“. Didžioji dalis įmonės vykdomų darbų – tai komercinės, gamybinės, sandėliavimo paskirties objektų statyba ir vietinės reikšmės kelių įrengimas. Dar prieš dešimtmetį „AR10“ komanda įrengė kelius vieniems pirmųjų didesnių vėjo jėgainių parkų Tauragės ir Pakruojo r., o šiandien skaičiuoja prisidėjusi prie 9 vėjo jėgainių parkų statybos šalyje. Bendrovė vėjo parkams teikia ir daugiau paslaugų – įrengia kranų aikšteles, atlieka žemės darbus, reikalingus elektrinės pamatams įrengti.

„Mūsų patirtis, turima technika, valdomi karjerai ir lankstumas gali būti naudingi esamiems ir būsimiems LVEA nariams vystant vėjo jėgainių parkus. Siekiame savo žiniomis ir naryste asociacijoje prisidėti prie spartaus ir sėkmingo žaliosios energetikos vystymo Lietuvoje“, – sako bendrovės direktorius Rimvidas Daunys.

Trečioji naujokių sąraše – bendrovė „Stiemo“, kuri vykdo atsinaujinančių elektros energijos šaltinių statybos ir prijungimo prie elektros tinklų darbus. Nuo pat atsinaujinančios energetikos plėtros pradžios Lietuvoje, įmonė bendradarbiauja su daugeliu didesnių saulės ir vėjo parkų vystytojų teikdama jiems projektavimo paslaugas, atlikdama statybos darbus ir tiekdama įrangą. „Stiemo“ prie šalies elektros tinklų jau yra prijungusi 550 MW galios saulės ir vėjo elektrinių, dar 1100 MW galios ruošiasi prijungti greitu metu.

„Turime daug techninių žinių, kurios yra labai svarbios vystant elektros energijos projektus. Esame pasiruošę jomis dalintis ir konsultuoti vėjo elektrinių projektų vystytojus. Taip pat norime būti kuo arčiau rinkos dalyvių ir jausti naujienų pulsą“, – sako „Stiemo“ vadovas Giedrius Lynykas.

Kaip tapti LVEA nariu?

Tapti LVEA nariu yra labai paprasta. LVEA nariai gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norintys prisijungti prie asociacijos, turėtų pateikti laisvos formos prašymą raštu asociacijos direktoriui ir sumokėti 100 eurų stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.

Asociacija vienija virš 70 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojus, įrangos ir komponentų gamintojus, paslaugų teikėjus. Jos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.