Naujienos

LVEA gretos auga: prisijungė „GrECo Sagauta“ „BE Constructive“ „Evecon“

2023-05-10

LVEA gretos auga: trys nauji nariai

LVEA narių gretos nenustoja augti. Prie asociacijos prisijungę nauji nariai stiprina asociacijos balsą ir kartu rodo, kaip stipriai vėjo energetikos sektorius auga ir vystosi Lietuvoje. Pristatome naujausius asociacijos narius – draudimo brokerių bendrovę „GrECo Sagauta“, statybų valdymo ir techninės priežiūros įmonę „BE Constructive“ bei saulės ir vėjo jėgainių parkų vystytoją „Evecon“.

Draudimo brokerių bendrovė „GrECo Sagauta“ draudimo srityje Lietuvoje dirba nuo 1996 metų. Įmonė nuo 2019 metų priklauso pirmaujančiai Vidurio ir Rytų Europos draudimo brokerių paslaugų įmonių grupei „GrECo Group“ ir brokerių tinklui „GrECo nova“. Ji yra antra pagal dydį draudimo paslaugų bendrovė Baltijos šalyse, turinti 15 biurų tinklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kur dirba virš 200 darbuotojų. Pagrindinė įmonės veikla – rizikos valdymo ir draudimo paslaugos, ji taip pat yra įgijusi patirties dirbant su vėjo energetikos projektais.

 

 

„Mūsų klientai – vėjo jėgainių parkus vystančios, eksploatuojančios ar aptarnaujančios įmonės, kurios naudoja mūsų parinktus pagrindinius fizinių nuostolių draudimo sprendinius, taip pat ir specialius draudimo produktus, kurie yra reikalingi skirtinguose vėjo jėgainių projektų vystymo bei veiklos etapuose ir yra susiję su pramoniniu projektavimu, statybomis, įrangos montavimu ir eksploatacija“, – sako „GrECo“ Lietuvoje Energetikos draudimo rūšių ekspertas Ramūnas Brazaitis.

Prisijungti prie LVEA, bendrovę „GrECo Sagauta“ paskatino šalyje vykstanti sparti atsinaujinančių išteklių energetikos plėtra ir išaugęs tvarios energijos poreikis, diktuojantys sektoriaus svarbą šalies ekonomikai. Ne mažiau reikšmingas ir noras būti arčiau rinkos dalyvių, kuriems įmonė gali būti naudinga parenkant tinkamus rizikos valdymo ir draudimo sprendimus.

Brazaitis tikisi, kad jų kompetencijos ir ilgametė patirtis tarptautinėse draudimo rinkose leis tinkamai ir operatyviai dalintis atsinaujinančiam energetikos sektoriui aktualia informacija bei kartu kurti vertę LVEA nariams.

Kita LVEA naujokė – statybos valdymo ir techninės priežiūros bendrovė „BE Constructive“ – gerai žinoma Lietuvos vėjo energetikos sektoriuje. Įmonė vykdo 6 vėjo jėgainių parkų (55 turbinos), kurių bendra instaliuotoji galia yra 211,7 MW, statybų valdymą ir techninę priežiūrą. Tapusi LVEA nare, „BE Constructive“ siekia ir toliau teikti vėjo jėgainių parkų statybos valdymo ir techninės priežiūros paslaugas bei padėti vystytojams įgyvendinti projektus kontroliuojant jų kokybę, laiką ir biudžetą.

„Valdome vėjo projektų statybas ir prižiūrime statybos procesus bei užtikriname jų kokybę, kas yra labai svarbu, nes nekokybiškai atlikti darbai ar uždelstos projekto statybos gali kainuoti labai brangiai. Įmonė turi didelę tarptautinio bendradarbiavimo patirtį, todėl tikimės būti stipriu LVEA nariu, kuris parkų vystytojams padės sustiprinti projektų įgyvendinimą nuo planavimo stadijos ir finansavimo šaltinių paieškos iki komandos darbo statybų aikštelėje“, – sako bendrovės Plėtros skyriaus vadovas Šarūnas Survila.

Trečioji nauja asociacijos narė – į Lietuvos vėjo energetikos sektorių prieš dvejus metus įžengusi Estijos vėjo ir saulės parkų vystytoja „Evecon“. Bendrovė šiuo metu Lietuvoje vysto tris vėjo energetikos projektus, kurių bendra galia siekia 45 MW ir 90 MW galios hibridinius parkus.

 

 

Prisijungti prie asociacijos įmonę paskatino vėjo energetikos sektoriaus augimas ir itin dinamiška  aplinka, taip pat siekis, kad nuolat vykstantys pokyčiai būtų naudingi Lietuvai ir vėjo elektrinių projektų plėtrai šalyje.

„Būdami asociacijos nariais tikimės gauti naujausią informaciją apie sektoriaus teisines ir kitas naujienas, reaguoti ir prisidėti kuriant geriausią šalies vėjo energetikos vystymo teisinę aplinką. Be to, mums svarbu užmegzti glaudžius ryšius su kitais asociacijos nariais, kurie, neabejoju, yra vienijami tų pačių tikslų – perspektyvios vėjo energetikos ateities“, – sako Giedrius Kvedaravičius, UAB „Evecon“ direktorius ir valdybos narys.

Kaip tapti LVEA nariu?

Tapti LVEA nariu yra labai paprasta. LVEA nariai gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norintys prisijungti prie asociacijos, turėtų pateikti laisvos formos prašymą raštu asociacijos direktoriui ir sumokėti 100 eurų stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.

Asociacija vienija virš 70 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojus, įrangos ir komponentų gamintojus, paslaugų teikėjus. Jos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.