Naujienos

LVEA gretas papildė bendrovės „Heidelberg Materials Lietuva Betonas“ ir „Eolus“

2023-12-13

Vėjo energetikos sektorius nuolat auga, tad prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) prisijungia vis daugiau žaliosios energetikos plėtros mūsų šalyje siekiančių narių. Asociacijos gretas papildė viena didžiausių pasaulyje cemento, prekinio betono ir inertinių medžiagų gamintojų „HeidelbergMaterials Lietuva Betonas“ ir viena iš pirmaujančių Šiaurės Europos regiono atsinaujinančių energijos išteklių plėtotojų „Eolus“.

Bendrovė „Heidelberg Materials Lietuva Betonas“ priklauso „Heidelberg Materials“ grupei, kuri yra trečia pagal dydį betono ir cemento gamintoja pasaulyje, o Skandinavijos ir Baltijos šalyse – didžiausia. Grupė vykdo veiklą daugiau nei 40-yje šalių, valdo 2500 gamyklų bei terminalų.

Heidelberg Materials Lietuva Betonas“ turi didžiulę patirtį dirbant su vėjo energetikos projektais. Vėjo jėgainių projektų betonavimams bendrovė yra sukūrusi pilną sprendimą, paremtą specialiųjų cementų naudojimu, temperatūrinio režimo apskaičiavimu, vėjo jėgainėms betonuoti skirtais betonais, kurių receptūros pritaikomos individualiai kiekvienam projektui, kokybės ir proceso kontrole bei mobiliomis betono gamyklomis. Bendrovė vien tik Lietuvoje yra prisidėjus prie daugiau nei 50 jėgainių pamatų ir polių betonavimo.

„Džiaugiamės prisijungę prie LVEA. Tapę nariais, tikimės gauti naujausią informaciją apie vėjo industriją Lietuvoje. Mes galime būti naudingi dalindamiesi sukaupta unikalia patirtimi dirbant vėjo energetikos sektoriuje, vystant labai svarbią projekto dalį – jėgainės polius ir pamatus“ – teigia įmonės generalinis direktorius Povilas Bradulskis.

Kita asociacijos naujokė – bendrovė „Eolus“ – patyrusi atsinaujinančiosios energetikos sektoriaus dalyvė, vystanti sausumos ir jūrinio vėjo parkus, saulės elektrinių ir kaupimo baterijų projektus Švedijoje, Norvegijoje, JAV, Lenkijoje, Suomijoje, Latvijoje ir Estijoje. Iš viso „Eolus“ grupė valdo 25467 MW galios projektų portfelį. Didžiausia grupės vėjo energetikos projektų dalis veikia Švedijoje, o daugiausia saulės elektrinių ir energijos kaupiklių įrengta JAV.

„Prieš dvylika metų bendrovė pradėjo veiklą Latvijoje ir svariai prisidėjo prie vėjo energetikos plėtros šioje šalyje. 2022 m. pabaigoje bendrovei Latvijoje priklausančių sausumos vėjo jėgainių projektų portfelis siekė 490 MW, o dabar kartu su įmone PNE siekiame išvystyti ir 1000 MW galios jūros vėjo jėgainių parką šios šalies jūrinėje teritorijoje. Prieš dvejus metus pradėjome veiklą Lenkijoje. O dabar planuojame žengti ir į Lietuvos vėjo energetikos sektorių bei padėti kurti žalesnę ir tvaresnę valstybės energetikos ateitį. Tai mus atvedė ir į LVEA“, – teigia bendrovės „Eolus“ vadovė Baltijos šalims Inga Aboliņa.

Kaip tapti  LVEA nariu?

Tapti LVEA nariu yra labai paprasta. LVEA nariai gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norintys prisijungti prie asociacijos, turėtų pateikti laisvos formos prašymą raštu asociacijos direktoriui ir sumokėti 100 eurų stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.

Asociacija vienija daugiau nei  70 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojų, įrangos ir komponentų gamintojų, paslaugų teikėjų. Jos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.