Naujienos

Keičiasi Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos vadovas

2022-05-31

Keičiasi Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos vadovas

Vėjo energetikos sektoriaus dalyvius vienijančios Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktorė Urtė Daškevičiūtė palieka pareigas. Ją pakeis ir laikinai LVEA direktoriaus pareigas eis Edgaras Maladauskas.

„Nors pastarieji metai buvo labai intensyvūs, esu dėkinga už suteiktą galimybę Lietuvos energetinę transformaciją stebėti iš arti. Džiaugiuosi matydama, kad vėjo energetika tapo prioritetine sritimi ir šiandien garsiai bei kur kas užtikrinčiau kalbame apie jos proveržį. Žodžiai tampa realiais veiksmais ne tik institucijų, bet ir visuomenės lūpose. Supratome, kad vėjo energetika yra ne tik švari, pigi, bet ir nacionalinį saugumą garantuojanti energetika. Toks ir buvo mano tikslas“, – sakė U. Daškevičiūtė.

Daškevičiūtė asociacijai vadovavo metus. Nors palieka asociacijos direktorės pareigas, karjerą ji toliau tęs atsinaujinančios energetikos sektoriuje.

„Asociacijos vardu noriu padėkoti Urtei Daškevičiūtei už nuoširdų darbą ir pasiektus rezultatus“,  – sakė LVEA tarybos pirmininkas Paulius Saltonas.

Sprendimą dėl naujo asociacijos direktoriaus paskyrimo priims LVEA taryba. Pasak P. Saltono, tai bus sprendžiama po keleto mėnesių. Iki to laiko LVEA direktoriaus pareigas eis E. Maladauskas, darbą pradedantis nuo birželio 1 d.

„Vėjo energetikos sektorių gerai pažįstu iš įvairių perspektyvų, todėl labai tikiuosi, jog sėkmingai prisidėsiu prie asociacijos veiklos ir vėjo industrijos siekių įgyvendinimo Lietuvoje. Beje, keletą metų padėjau asociacijai rengiant „WindMission“ vėjo energetikos konferenciją Vilniuje. Turiu tikslą ir viziją, jog atsinaujinanti energetika taps tiek Lietuvos, tiek Europos pagrindiniu energetikos bei ekonomikos varikliu“, – sako E.  Maladauskas.

Vėjo energetikos sektoriuje E. Maladauskas dirba daugiau nei penkmetį, taip pat yra profesionalus vėjo elektrinių technikas-ekspertas.

LVEA nariais yra apie 60 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojų, įrangos ir komponentų gamintojų, paslaugų teikėjų. Asociacijos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.     –