Naujienos

Seminaras apie jūros vėjo jėgainių parkų statybą

2023-03-14

Vėjo jėgainių parkai jūroje Lietuvoje yra viena aktualiausių temų, nes netrukus šalyje bus skelbiamas konkursas ir statomi pirmieji vėjo jėgainių parkai jūroje.

Lietuvos vėjo energetikos asociacija (LVEA), Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje, “Van Oord” ir “Siemens Gamesa” pakvietė į seminarą aptarti vėjo jėgainių parkų statybos sąlygas Baltijos jūros regione.

“Turėjome labai naudingą renginį, kurio dalyviai sužinojo labai daug apie techninius vėjo jėgainių pamatų, monopolių įrengimo klausimus. Daugumai mūsų narių tokio tipo vėjo jėgainių parkai yra palyginti naujas dalykas, todėl tokie susitikimai yra labai naudingi. Esame labai dėkingi pranešėjams, kurie dalijosi su mumis žiniomis”, – po renginio sakė LVEA atstovas Edgaras Maladauskas.

Pagrindiniai įspūdžiai iš #Offshore Wind Farms Construction renginio, kurį organizavo Nyderlandų Karalystės ambasada, Lietuvos vėjo elektrinių asociacija #LVEA, #vanoord ir #siemensgamesa čia, #Vilniuje.

Vėjo jėgainių jūroje sektorius auga sparčiau, nei buvo galima tikėtis. Gamintojai ir plėtotojai jau dabar rengia užsakymus 2025/2026 m. #offshorewind turbinoms, #monopolams, #eksploataciniams kabeliams ir laivams, ir tai yra lenktynės, kad atitiktų paklausą.

Augant pramonei, statomi vis didesni laivai ir vėjo turbinos, o tai yra didžiulis iššūkis rengiant ir mokant #žmones vėjo energetikos paslaugoms, kurie dirbs jūroje. Būtina investuoti į darbo jėgą, kad turėtume kvalifikuotų specialistų, reikalingų neatsilikti nuo šios pramonės šakos augimo ir paklausos.

Jei ketinate užsisakyti jūros vėjo turbinas, yra tikimybė, kad dėl #didelės paklausos, #tiekimo grandinės ir ilgo parengiamojo laikotarpio jų galite negauti iki 2026 ar net 2027 metų. Todėl labai svarbu planuoti iš anksto ir užsisakyti anksčiau, kad išvengtumėte vėlavimo.

Ypač #PortofKlaipėda turi nedelsiant pritraukti investicijų, kad neatsiliktų nuo konkurencijos. Kiti uostai laimi dėl logistinio pranašumo, todėl labai svarbu, kad Klaipėdos uostas išliktų konkurencingas ir užtikrintų, kad jūros vėjo jėgainių pramonė turėtų patikimą logistikos partnerį regione.

Apibendrinant – #offshorewind #energetikai reikalingos investicijos į logistikos infrastruktūrą, darbo jėgos jūrinių vėjo jėgainių parkams mokymą ir paruošimą, kruopštų gamybos proceso planavimą.

  

The event highlights are in the photos (author – Edgaras Maladauskas).