Naujienos

Vėjo jėgainės šiemet pagamino penktadaliu daugiau elektros

2019-12-19

Lietuvoje veikiantys vėjo jėgainių parkai per dešimt mėnesių pagamino beveik 20 proc. elektros energijos daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį – daugiau nei 1,1 TWh. Tai leidžia tikėtis, kad galutinis šių metų rezultatas perkops 2017-aisiais užfiksuotą rekordą.

Lietuvos energijos išteklių birža „Baltpool“ neseniai paskelbė, kad spalį šalies vėjo jėgainių parkai pagamino apie 116,8 GWh elektros energijos. „WindEurope“ duomenimis, itin vėjuotomis dienomis vėjo jėgainės prisukdavo net iki ketvirtadalio šalies poreikio.

Bendras dešimties mėnesių rezultatas perkopė 1,1 TWh ir yra 18 proc. didesnis už pernykštį. Gamybos apimtis per šiuos metus padidino ir prie tinklo prijungtos, ir mažosios vėjo jėgainės. Tokie rezultatai leidžia tikėtis, kad lapkritį ir gruodį, vyraujant pakankamai vėjuotiems orams, metinė gamyba viršys rekordinį 1,3 TWh rezultatą, pasiektą 2017-aisiais.

Lietuvoje šiuo metu veikia 23 vėjo jėgainių parkai, jų galia kartu sudėjus siekia 480 MW. Kartu su mažosiomis vėjo elektrinėmis iš viso instaliuota 539 MW galios elektrinių. Praėjusiais metais vėjo jėgainės pagamino 1,1 TWh elektros energijos. Tai sudarė apie 10 proc. galutinio šalies elektros poreikio.