Naujienos

Prie LVEA prisijungė dvi naujos narės: „Renerga-1“ ir „Žalia galia“

2018-02-05

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA) plečiasi ir savo gretose sveikina naujas asociacijos nares: Kunigiškių vėjo elektrinių parką, valdomą bendrovės „Renerga-1“, ir bendrovę „Žalia galia“. Prisijungus šioms dviems įmonėms, asociacijos narių skaičius išaugo iki 22.

Kunigiškių vėjo elektrinių parkas, esantis Anykščių r., Grikienių k., yra labiausiai į rytus nutolęs parkas Lietuvoje. Be to, jame esančios jėgainės šiuo metu yra aukščiausios Lietuvoje. Jų bokšto ir sparno aukštis siekia 180 metrų, o tai – 10 metrų aukščiau, nei kitų Lietuvoje veikiančių vėjo jėgainių. Nepaisant to, kad parkas yra rytuose, jo naudingumo koeficientas šiuo metu yra vienas geriausių šalyje. Kunigiškėse vasaros pabaigoje atidarytas vėjo elektrinių parkas per metus planuoja pagaminti 27 mln. kWh elektros energijos.

Bendrovė „Žalia galia“ yra mažųjų gamintojų atstovė, turinti vieną 1,5 MW turbiną Jautkantalių k., Tauragės savivaldybėje. LVEA nuolat skatina pavienių, mažesniųjų vėjo elektrinių plėtrą – tokiu būdu užtikrinamas tolygesnį vėjo jėgainių pasiskirstymas šalies teritorijoje bei stabilesnis tinklo apkrovimas. Nemažą pavienių elektrinių pagaminamą elektros energijos kiekį sunaudoja čia pat įsikūręs verslas, ūkininkai ir gyventojai, o tai skatina šių bendruomenių interesą bei investicijas.

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija veikia nuo 2005 m. ir vienija vėjo energetikos srityje dirbančius investuotojus ir įrangos bei paslaugų teikėjus. Asociacijai šiuo metu priklauso 22 nariai, tarp kurių – tiek elektros energijos gamintojai, tiek ir įrangos gamintojai bei paslaugų teikėjai. Per visus 2017 m. jų gretas papildė ne tik aukščiau paminėtos vėjo elektrinių parkus valdančios bendrovės, bet ir tokios kompanijos kaip „Siemens“, „Vestas“ ir GE.

LVEA šiuo metu priklauso 11 vėjo jėgainių parkų, taip pat – keletas atskirų vėjo jėgainių savininkų. Bendra asociacijos nariams priklausančių jėgainių instaliuota galia siekia 305 MW ir sudaro 60 proc. rinkos.