Naujienos

Prie LVEA prisijungė du nauji nariai iš Lietuvos ir užsienio – „GriJana“ ir „Ørsted“

2020-10-02

Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) prisijungė du nauji nariai. Tai – Klaipėdoje įsikūrusi „GriJana“, pagrindinė įmonės veikla – metalo konstrukcijų kokybės kontrolė Baltijos šalyse. Taip pat Fredericijoje, Danijoje įsikūrusi tarptautinė energetikos įmonė „Ørsted“, kuri pagrindinę savo veiklą vykdo jūros ir sausumos vėjo energetikos bei bioenergetikos sektoriuose.

„GriJana“ – lietuviško kapitalo įmonė, savo veiklą vykdanti nuo 2012 metų. Bendrovės specialistai atlieka metalo gamybos auditus, dokumentų vertinimą, gamybos kokybės priežiūrą laikantis standartų ir sutartinių specifikacijų atitikties kriterijų bei pagal pageidavimą projekto gamybos valdymą. Čia dirba savo srities specialistai, kurių kvalifikacija yra patvirtinta International Institute of Welding (IWE/IWI ), TWI Certification Ltd (CSWIP), FROSIO/SSPC sertifikatais.

Įmonė yra ilgalaikė ir patikima daugelio didžiausių pasaulinių kompanijų partnerė kokybės kontrolės srityje, įgyvendinusi projektus Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose bei Filipinuose. Reguliariai bendradarbiaudama su rangovais, gamintojais ir tiekėjais „GriJana“  formuoja nuolatinę produkto ir proceso tobulinimo strategiją, sukurdama visoms šalims naudingą partnerystę.

„Ørsted“ – yra tarptautiniu mastu veikiantis vystytojas bei lyderis jūrinių vėjo jėgainių rinkoje, turintis trisdešimties metų patirtį. Įmonė veiklą vykdo ir sausumos vėjo energetikos bei bioenergijos sektoriuose. Šiuo metu „Ørsted“ pagaminamos žaliosios elektros energijos užtenka 15 mln. žmonių poreikiams patenkinti. Įmonės tikslas – iki 2025 m. padidinti šį skaičių iki 30 mln.

Stipri įmonės pozicija rinkoje pasitarnauja smarkiai sumažinant atsinaujinančios energetikos sąnaudas, dėl to nauji investuotojai bei rinkos dalyviai gali matyti jūrinį vėją kaip puikią iškastinio kuro alternatyvą, kuri yra pelningesnė, efektyvesnė ir tvaresnė. Šiuo metu „Ørsted“ vykdo veiklą Šiaurės Europoje (Skandinavijos šalyse, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Vokietijoje), taip pat JAV ir Ramiojo vandenyno šalyse.

Neseniai prie LVEA prisijungė tokios kompanijos kaip „INIKTI wind“ ir „RWE Renewables“. Taip pat – „ČEZ Group“, „iPS Baltics“ bei Vilniaus mokslo ir inovacijų centras.

Lietuvos vėjo elektrinių asocijacijoje dabar yra 33 nariai, įskaitant elektros energijos gamintojus,  įrangos ir paslaugų tiekėjus. Asociacija vienija ir atstovauja Lietuvos ir užsienio vėjo energetikos srityje dirbantiems specialistams ir profesionalams.