Naujienos

Lietuvos vėjo elektrinių asociacijoje – nauji nariai: „ČEZ Group“, „iPS Baltics“ bei Vilniaus mokslo ir inovacijų centras

2020-07-01

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija toliau auga – narių gretas papildė Čekijos energetikos kompanija „ČEZ Group“, konsultacijas ir paslaugas energetikos sektoriaus kompanijoms teikianti „iPS Baltics“ bei Vilniaus mokslo ir inovacijų centras. Prie asociacijos prisijungus šioms trims organizacijoms, jos narių skaičius pasiekė 31.

„ČEZ Group“ – viena pirmaujančių Čekijos kompanijų, veikianti Centrinėje, Pietryčių ir Vakarų Europoje. Kompanijos veikla – elektros energijos ir šilumos gamyba, paskirstymas ir prekyba, paslaugos naujajam energetikos sektoriui, prekyba gamtinėmis dujomis, anglies gavyba. „ČEZ Group“ yra viena iš dešimties didžiausių energetikos kompanijų Europoje, turinti daugiau kaip 8 mln. klientų ir daugiau kaip 32 tūkst. darbuotojų.

„ČEZ Group“ eksploatuoja didžiausią sausumos vėjo elektrinių parką Europoje „Fântânele-Cogealac“. Rumunijoje esančiame parke veikia 240 vėjo jėgainių, kurių galia kartu sudėjus siekia 600 MW. Kompanija taip pat valdo vėjo elektrinių parkus Čekijoje, Vokietijoje bei Turkijoje, jai priklausančių vėjo jėgainių parkų galia siekia 177 MW. Taip pat vysto vėjo energetikos projektus Prancūzijoje, valdo hidroelektrines Čekijoje, Lenkijoje, Rumunijoje bei Turkijoje. Čekijoje „ČEZ Group“ yra didžiausia elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja, tam pasitelkianti hidro, vėjo ir saulės elektrines.

„iPS Baltics“ yra pagrindinis tarptautinės įmonės „iPS Powerfull People“ atstovas Lietuvoje, veiklą čia vykdantis nuo 2014 metų ir turintis dukterines įmones Latvijoje ir Norvegijoje. „iPS Baltics“ teikia šias paslaugas: tarptautinis įdarbinimas jūros ir jūros vėjo energetikos sektoriuose, darbo užmokesčio apskaitos sprendimai, mokymų sprendimai, dokumentų tvarkymas ir verslo konsultacijos, asmeninės apsaugos įrangos tiekimas, jūrinės anglų kalbos testavimas, jūrininkų ir kitų aukštos kvalifikacijos darbuotojų kelionių organizavimas. Įmonė bendradarbiauja su ES šalių kompanijomis ir kandidatais, kad pasiektų geriausius rezultatus.

„iPS Baltics“ veikla sertifikuota pagal ISO 9001:2015 standartą ir MLC 2006 konvenciją. Veiklą visoje Europoje vykdanti bendrovė turi plačią duomenų bazę, kuri apima informaciją apie jūrininkus ir kitus aukštos kvalifikacijos darbuotojus (technikus, mechanikus, elektrikus, inžinierius, komandų vadovus, etc.), turinčius patirties jūrų ir energetikos pramonės sektoriuose. Pagal kliento poreikius įmonė atlieka atranką surasdama geriausius ir tinkamiausius darbuotojus.

Vilniaus mokslo ir inovacijų centras buvo įkurtas 2009 metais, organizacijos veikla – inovacinių projektų vystymas. 

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija veikia nuo 2005 m. ir vienija vėjo energetikos srityje dirbančius investuotojus ir įrangos bei paslaugų teikėjus.