Naujienos

Per pirmąjį pusmetį vėjo elektrinės pagamino 10 proc. daugiau elektros nei pernai

2020-07-31

Vėjuoti pirmojo pusmečio orai buvo palankūs Lietuvoje veikiantiems vėjo elektrinių parkams. Jie, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, pagamintos elektros energijos apimtis padidino dešimtadaliu.

Naujausiais Lietuvos energijos išteklių biržos „Baltpool“ duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius vėjo elektrinės pagamino 814,8 GWh elektros energijos. Tai – 10 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Pagamintos elektros energijos kiekį padidino tiek didžiosios, prie tinklo prijungtos, tiek ir mažosios vėjo elektrinės.

„Pirmasis šių metų pusmetis buvo sėkmingas Lietuvoje veikiantiems vėjo elektrinių parkams. Dešimtadaliu išaugusius rezultatus nulėmė tiek nuosekliai augantis vėjo jėgainių techninis patikimumas, tiek ir palankios oro sąlygos. Vyraujant vėjuotiems orams, šį pusmetį buvo pasiektas ir naujas mėnesio gamybos rekordas – vasarį šalyje veikiantys vėjo elektrinių parkai pagamino net 190,3 GWh elektros energijos“, – sako Aistis Radavičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Kaip pastebi A. Radavičius, stipriausi vėjai, o kartu – ir didžiausias pagamintas elektros energijos kiekis, būdingi pirmam ir paskutiniam metų ketvirčiui. Tačiau šiemet pakankamai vėjuoti orai išsilaikė ir balandį, ir gegužę, mažiau palankios sąlygos elektros energijos gamybai vėjo elektrinėse buvo tik birželį. Visa tai nulėmė, kad antrojo ketvirčio rezultatai taip pat pastebimai – 9 proc. – geresni negu pernai. Prie tinklo prijungtos didžiosios ir mažosios vėjo elektrinės kartu pagamino apie 313,9 GWh elektros energijos.

Lietuvoje šiuo metu veikia 23 vėjo jėgainių parkai, jų galia kartu sudėjus siekia 480 MW. Kartu su pavienėmis vėjo elektrinėmis iš viso instaliuota 533 MW galios elektrinių. Praėjusiais metais jos pagamino daugiau kaip 1,4 TWh elektros energijos.