Naujienos

Nauja vėjo turbinų karta: 4 MW viršijantys pajėgumai

2017-10-10

Danijos vėjo turbinų gamintojas „Vestas“, plečiantis vėjo turbinų pajėgumus ir jų standartus, skelbia apie naują sausumos vėjo turbinų kartą – 4.0 MW-plius. Priekyje danų kompanijos žengia Vokietijos gamintojas „Enercon“, jau užsiimantis tokių modelių komercializavimu.

Netrukus rinkai bus pasiūlytos „Vestas“ turbinos, kurių galingumas sieks 4.2 MW. Kai kurie „Enercon“ modeliai jau veikia, šiais metais tikimasi pastatyti dar 150 jų. 4.0-4.5 MW galingumo turbinas žemo ir vidutinio stiprumo vėjo regionams gamina kompanija „Nordex“, 4.8 MW galingumo sausumai tinkančiomis turbinomis – „GE Renewable Energy“.

„Vestas“ specialistų skaičiavimais, per pastaruosius septynerius metus įvykęs šuolis nuo 3.0 MW iki 4.0 MW kartu su rotoriaus diametro augimu vienos turbinos pagaminamą elektros energijos kiekį padidino apie 50 proc. per metus.

Vėjo turbinų evoliucija reiškia ir modelius, pritaikytus ypatingai ekstremalioms oro sąlygoms. Tokie „Vestas“ modeliai, kaip V117-4.0/4.2MW, yra pirmą kartą pritaikyti taifūnų teritorijoms ir gali atlaikyti vėjo gūsius, siekiančius iki 80 m/s. Šios turbinos gali būti naudojamos tokiose teritorijoje, kaip Karibai, Japonijos, Kinijos ar Vietnamo pakrantės, taip pat – Šiaurės Europos šalyse ir Jungtinėje Karalystėje.