Naujienos

LVEA kreipėsi į Vyriausybę: atsinaujinančios energetikos plėtra gali paskatinti visą šalies ūkį

2020-05-26

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija, atsižvelgdama į Covid-19 ligos pandemijos sukeltus beprecedenčius iššūkius, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, ragindama atsinaujinančios energetikos sektoriaus plėtrą laikyti viena pagrindinių ekonomikos skatinimo priemonių šiuo sudėtingu laikotarpiu.

„Ekonomikos atsigavimo tempas ir tvarumas priklausys nuo veiksmų, kurių visi kartu imsimės per ateinančius mėnesius. Siekiant maksimalios naudos, jie turėtų būti nukreipti ne tik į trumpalaikį, bet ir į ilgalaikį poveikį. Būtent tai yra viena iš priežasčių, kodėl Europa šiuo metu yra raginama laikyti Žaliąjį susitarimą (angl. – the Green Deal) kertiniu ekonominiu regiono atsaku į pandemijos sukeltą sunkmetį. Tad tarptautinėmis rekomendacijomis raginame sekti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę – dabar kaip niekada svarbu sutelkti dėmesį į perėjimą prie švarios energijos vartojimo, išlaikant aukštus taršos mažinimo standartus ir nukreipiant viešąsias investicijas į aplinką tausojančias iniciatyvas“, – sako Aistis Radavičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Jo teigimu, iniciatyvos paskatinti atsinaujinančių išteklių energetiką ir padėti greičiau vystytis projektams gali prisidėti prie darbo vietų kūrimo (dažnu atveju atokesnėse, nuo sostinės labiau nutolusiose savivaldybėse) ir atnešti naudos visai šalies ekonomikai.

Daugiau informacijos ir asociacijos pasiūlymai Vyriausybei – pridėtame dokumente.