Naujienos

LVEA gretose – 4 nauji nariai iš Lietuvos ir užsienio

2018-07-03

Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prisijungė keturios naujos narės. Tai – Švedijos kompanija „OX2“, vystanti atsinaujinančios energetikos projektus Šiaurės Europoje, Vokietijos energetikos kompanija „Innogy“, Norvegijos kompanija „Axpo Nordic“ ir Lietuvoje, Pakruojyje, vėjo jėgaines valdanti bendrovė „Dolomitas“. 

Švedijos kompanija „OX2“ – sausumos vėjo jėgainių lyderė Šiaurės Europoje. Kompanija, bendradarbiaudama su partneriais, rūpinasi žaliąja energija jau nuo 1991 m. „OX2“ yra atsakinga už 175 vėjo jėgainių techninę priežiūrą ir komercinį jų pagamintos elektros energijos realizavimą įvairiose šalyse. Kompanijos prižiūrimų elektrinių galingumas kartu sudėjus siekia 480 MW. Per metus jos pagamina apie 1,5 TWh elektros energijos. Nuo 2017 m. „OX2“ valdo „IKEA Group“ priklausantį 45 MW galios 19 vėjo elektrinių parką Mažeikiuose. Tai – vienas efektyviausių vėjo jėgainių parkų Lietuvoje.

Vokietijos kompanija „Innogy“ – viena didžiausių kompanijų, vystančių vėjo energetikos projektus, Europoje. Kompanija elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių, tiekia maždaug 22 mln. vartotojų Europoje. „Innogy“ valdomų vėjo jėgainių parkų galingumas jūroje siekia 925 MW, o sausumoje – daugiau kaip 2100 MW. Kompanija taip pat dirba ir saulės bei hidroenergetikos srityse.

Norvegijos kompanija „Axpo Nordic“ šiuo metu dalyvauja tik didmeninėje Baltijos šalių elektros rinkoje. Jos produktai ir sprendimai pritaikyti stambiems elektros rinkos dalyviams, elektros gamintojams ir pramonei. Tuo metu „Axpo Group“ gamina ir parduoda elektros energiją daugiau nei 3 mln. privačių vartotojų ir tūkstančiams kompanijų daugiau nei 30 Europos šalių. 

Lietuvos įmonė „Dolomitas“ savo veikla atsinaujinančios energetikos srityje siekia prisidėti prie aplinkos tausojimo ir išsaugojimo. Griežtėjant tarptautinėms normoms ir ES direktyvoms aplinkosaugos srityje, kompanijos iniciatyva 2010 m. rudenį pradėjo suktis trys vėjo elektrinės. Akmenėlių kaime, netoli Pakruojo, esančiame jėgainių parke vidutiniškai per mėnesį pagaminama ir į skirstomuosius tinklus perduodama 1,2 GWh žaliosios energijos. Tai sudaro beveik ketvirtadalį Pakruojo rajone sunaudojamo elektros energijos kiekio.