Naujienos

„WindMission Lithuania 2019“: Vilnius dviem dienoms tapo vėjo energetikos profesionalų sostine

2019-01-25

Sausio 23-24 dienomis, „Vilnius Tech Park“ vyko tarptautinė konferencija „WindMission Lithuania 2019“, skirta Lietuvos vėjo energetikos sektoriaus potencialui aptarti ir atskleisti. Tai pirmasis tokio masto renginys, subūręs beveik 200 Lietuvos ir užsienio profesionalų. Konferenciją organizavo atsinaujinančios energetikos ekspertai „The Voice of Renewables“ ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA). 

Konferenciją savo pranešimu atidarė Lietuvos Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Jis priminė ambicingus šalies planus – ateityje 100 proc. elektros ir šilumos energijos gaminti iš atsinaujinančių išteklių. Tai numatančioje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje vėjo energetikai skiriamas ypatingas vaidmuo. Kartu su Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininku Virgilijumi Poderiu ministras dalyvavo klausimų–atsakymų sesijoje.

Konferencijoje taip pat vyko dvi ekspertų diskusijos. Pirmąją dieną „Lietuvos energijos“, SEB banko, „Deloitte“, Energetikos ministerijos ir „4energia/Enefit Green“ lyderiai diskutavo apie investicijas į atsinaujinančių išteklių rinką Lietuvoje. Antrąją renginio dieną panelinės diskusijos dalyviai ieškojo atsakymo į klausimą, kokia ateitis laukia vėjo energetikos sektoriaus Lietuvoje. 

Apie saulės ir vėjo jėgainių derinimo galimybes pranešimą skaitė „BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius. Advokatų kontoros „TGS Baltic“ atstovas Paulius Zapolskis pristatė aukcionų modelio teisines subtilybes. Sektoriaus naujovėmis dalinosi „Mott MacDonald“, „DNV GL“, „Megajoule“ ir kitų įmonių pranešėjai. Pranešimą, paremtą asmenine patirtimi, ieškant tvarių energetikos sprendimų, skaitė ir populiarios muzikos grupės „Golden Parazyth“ lyderis Giedrius Širka. Su jo mintimis plačiau galite susipažinti čia. 

LVEA direktorius Aistis Radavičius konferencijos dalyviams plačiau pristatė solidų vėjo energetikos indėlį į Lietuvos ekonomikos augimą. „Vėjo energetikos vystymas padeda užtikrinti ir didesnę energetinę nepriklausomybę, ir tuo pačiu prisideda prie didesnio šalies BVP. Prognozuojama, kad ateityje sektorius pritrauks dar daugiau investicijų. Augti turėtų ir bendroji apyvarta bei darbuotojų skaičius“, – sako A. Radavičius.

Renginio dalyvių sąraše – atstovai iš visų, vėjo energetikos industrijoje vertę kuriančių, segmentų. „WindMission Lithuania 2019“ buvo platforma, kur susitiko ir sprendimų priėmėjai, ir vėjo energetikos projektų vystytojai. Savo produktus ir paslaugas pristatė įrangos gamintojai, diskusijose dalyvavo mokslininkai, analitikai. Norint efektyviai siekti energetikos strategijoje iškeltų tikslų toks bendravimas ir bendradarbiavimas ypač svarbus“, – sako A. Radavičius.