Naujienos

„Vestas“ tapo pirmąja kompanija, jau instaliavusia 100 GW galios turbinų

2019-01-15

Danijos vėjo turbinų gamintojas „Vestas“ 2018 m. tapo pirmąja kompanija, jau instaliavusia 100 GW galios vėjo turbinų. Šį svarbų etapą įmonė, kuri taip pat yra Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos narė, užbaigė instaliuodama V110-2.0 MW turbiną „MidAmerican Energy“ projekte Ajovoje, JAV. 

Per 40 metų įmonė sumontavo 66 tūkst. turbinų daugiau nei 80 šalių, išsidėsčiusių šešiuose žemynuose. Taip „Vestas“ prisidėjo prie to, kad vėjo energetika iš nišinės tapo vyraujančia ne vienoje pasaulio valstybėje. Šiuo metu didžiausia „Vestas“ sausumos vėjo turbina yra V150-4.2 MW. Kompanija orientuojasi į nuolatinį technologijų tobulinimą, o tai turi įtakos vėjo tapimui pigiausia energijos rūšimi daugelyje rinkų. 

Komentuodamas šį pasiekimą, „Vestas“ prezidentas ir generalinis direktorius Anders Runevad sako, kad ilgą kelią nuėjo ne tik kompanija, bet ir visas vėjo energetikos sektorius: „Šis didelis žingsnis į priekį pareikalavo inovatyvumo, įsipareigojimo ir puikių darbo rezultatų iš visų įmonės darbuotojų. 100 GW instaliuotos galios – tai pagrindas mums ir toliau vystyti tvarios energetikos projektus“.

Kompanijos ir Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) duomenimis, tvarūs „Vestas“ sprendimai padėjo „sutaupyti“ daugiau nei 120 mln. tonų CO2. Panašiai tiek žalingų dujų išmeta 33 anglimi kūrenamos elektrinės. 

Kompanija „Vestas“ yra instaliavusi apie 10 proc. visų pasaulio elektros energijos gamybos iš saulės bei vėjo pajėgumų ir nežada sustoti. Kompanija šiuo metu vysto svarbų „Wind XI“ projektą Ajovoje, JAV, kuris turėtų pasiekti 2 tūkst. MW bendrą galią ir pasiūlyti vartotojams švarios ir pigios energijos. Lietuvoje šios kompanijos turbinos sukasi LVEA narės „Renerga“ vėjo jėgainių parke, kuriame veikiančių 6 turbinų bendras pajėgumas siekia 18 MW.