Naujienos

Vėjo energetika – įvairiapusė nauda ekonomikai

2017-06-01

Vėjo energetikos industrijos apyvarta Europoje kasmet siekia apie 72 milijardus eurų. Palyginimui, tai daugiau nei jungtinis Lietuvos ir Latvijos BVP. Šioje industrijoje Europoje dirba daugiau nei 330 tūkst. žmonių. Vėjo energetika – tai ne tik jėgainių parkų statyba, bet ir su ja tiesiogiai susijusios paslaugos: komponentų gamyba, transportavimas, statybų ranga, IT paslaugos, kabeliai, inžinerinės, projektavimo, finansavimo, teisinės ir draudimo paslaugos, jėgainių eksploatacija ir daug kitų verslo šakų, kuriais yra aplipusi vėjo energijos pramonė. Šios įmonės ir Lietuvoje įdarbina tūkstančius žmonių, moka mokesčius į valstybės biudžetą bei kuria pridėtinę vertę ekonomikai.

Sparčiai besivystanti vėjo energetika į Lietuvą pritraukia ir stambių investuotojų iš užsienio. Šalyje savo veiklą sėkmingai vysto vienas didžiausių vėjo turbinų gamintojas pasaulyje „Enercon“ iš Vokietijos. Šiuo metu ši tarptautinė kompanija Lietuvoje turi apie 30 darbuotojų ir nuolat plečia savo veiklą.

Vėjo elektrinių parkų techninę priežiūrą vykdo Gridin`s Group kompanija. Kvalifikuoti specialistai atlieka elektros įrangos priežiūros, įrangos inspekcijos, menčių remonto ir kitus darbus.

Prie vėjo energetikoje naudojamų sprendimų kūrimo ir vystymo prisideda inovatyviausios pasaulio kompanijos. Lietuvoje šioje srityje sėkmingai dirba vienas pasaulio energetikos ir automatikos technologijų lyderių „ABB“, vystantis perdavimo tinklų ir paskirstymo pastočių projektus bei vidutinės ir žemos įtampos produktus. „ABB“ Lietuvoje jau sukūrė virš 70 darbo vietų.

Bene didžiausia Lietuvoje veikianti ir vėjo energetikos srityje netiesiogiai dirbanti bendrovė yra vėjo jėgainių ruošinius iš kompozicinių medžiagų gaminanti UAB „Diab“. Metinė kompanijos apyvarta viršija 20 mln. eurų, joje dirba daugiau nei 200 darbuotojų. „Diab“ sėkmingai plečia savo veiklą ir šiuo metu stato naują savo gamyklą Šiaulių rajone.