Naujienos

LVEA narėmis tapo „Energy Unlimited“ ir „Onde“

2023-08-22

Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) gretos nesustoja augti. Prie asociacijos prisijungė dar dvi gerai žinomos vėjo energetikos sektoriaus įmonės: vėjo energetikos projektų vystytojus konsultuojanti ir tokius projektus įgyvendinanti „Energy Unlimited“ ir Lenkijos milžinė, vėjo ir saulės parkų statytoja „Onde“.

Bendrovė „Energy Unlimited“ veiklą vykdo nuo 2021 m. ir orientuojasi į ankstyvos stadijos atsinaujinančios energetikos projektų plėtrą Baltijos šalyse. Įmonė vysto sausumos vėjo elektrinių parkus ir teikia konsultavimo paslaugas jūrinių vėjo elektrinių parkų vystytojams.

„Šiuo metu vystome 10–30 MW galios vėjo projektus žemyninėje dalyje Lietuvoje ir planuojame naujus atsinaujinančios energetikos projektus. Dabar didžiausias įmonės vystomų vėjo energetikos projektų portfelis yra Lietuvoje, tačiau planuojame sausumos vėjo elektrinių projektus vystyti ir kitose regiono valstybėse, tame tarpe Latvijoje ir Estijoje“, – sako „Energy Unlimited“ vadovas Rytis Kėvelaitis.

Įmonė jungiasi prie LVEA bendruomenės ir kartu sieks svarbiausio sektoriaus tikslo: kuo greičiau pasigaminti 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių ir pasiekti Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Kita asociacijos naujokė – bendrovė „Onde“ – Lenkijoje pirmaujanti vėjo ir fotovoltinių jėgainių parkų statytoja. Bendrovės portfelyje yra daugiau kaip 400 įrengtų ir statomų fotovoltinių ir vėjo jėgainių parkų, kurių bendra galia viršija 4 GW.

Įmonė dalyvavo statant kas trečią vėjo jėgainę Lenkijoje. 2022 m. rudenį įžengė į Lietuvos vėjo energetikos rinką ir čia jau stato du projektus – 80 MW ir 60,5 MW vėjo parkus. Vienas jų elektros energiją gamins dar  šiais metais.

Prie asociacijos bendrovė jungiasi siekdama geriau susipažinti su Lietuvos vėjo energetikos rinka ir dalyviais, taip pat norėdama pati būti naudinga – „Onde“ gali pasiūlyti patyrusio generalinio vėjo jėgainių parkų rangovo nuomonę, kas yra labai svarbu taip greitai šiuo metu Lietuvoje augančioje srityje.

Kaip tapti LVEA nariu?

Tapti LVEA nariu yra labai paprasta. LVEA nariai gali būti tiek Lietuvos, tiek ir kitų valstybių organizacijos ar fiziniai asmenys, vykdantys su vėjo energetikos sektoriumi susijusią veiklą. Norintys prisijungti prie asociacijos, turėtų pateikti laisvos formos prašymą raštu asociacijos direktoriui ir sumokėti 100 eurų stojamąjį mokestį. Sprendimas dėl narystės yra priimamas artimiausiame Tarybos posėdyje.

Asociacija vienija virš 70 proc. Lietuvos vėjo energetikos rinkoje veikiančių energijos gamintojų, investuotojus, įrangos ir komponentų gamintojus, paslaugų teikėjus. Jos narės – verslo įmonės, siekiančios prisidėti prie vėjo energetikos plėtros šalyje. Dalyvaudamos asociacijos veikloje jos bendradarbiauja ir teikia vieningą ekspertinę poziciją valstybės institucijoms, vysto tarptautinius ryšius, operatyviai reaguoja į vėjo energetikos sektoriaus aktualijas ir kartu sprendžia kylančius iššūkius.