Naujienos

LVEA auga – prie asociacijos prisijungė trys nauji nariai

2020-01-20

Prie Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prisijungė trys nauji nariai: atsinaujinančios energetikos holdingo įmonė „E energija“, Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo įmonė „Synergy Finance“ ir elektros prekybos bendrovė „Axton Commodities“. Šiuo metu asociacija vienija 29 narius.

„E energija“ – tai holdingo įmonė, valdanti energetikos sektoriuje veikiančią 31 įmonės grupę Lietuvoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. „E energija“ grupė 25 metus vysto bei investuoja į atsinaujinančios energetikos projektus, gamina šilumą ir elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių: biokuro, saulės ir vėjo, finansuoja, stato bei eksploatuoja šilumos ir elektros gamybos objektus verslo klientams. „E energija“ grupė sėkmingai įgyvendino daugiau nei 30 MW vėjo, 40 MW saulės ir 100 MW biokuro projektų. Šiuo metu grupės portfelyje vystomų atsinaujinančios energetikos projektų bendra galia siekia virš 250 MW.

Trylika metų sėkmingai veikianti nepriklausoma lietuviško kapitalo investicijų valdymo įmonė „Synergy Finance“ yra trečia didžiausia Lietuvoje. Įmonė specializuojasi investicijose į infrastruktūros projektus bei įmonių paskolas per šiuo metu valdomus 12 įvairių tipų fondų bei investicinių bendrovių. Dirbdama su užsienio investuotojais pritraukia kapitalą į Baltijos šalyse vystomus alternatyvios energetikos bei kitus infrastruktūros projektus. Bendrovė taip pat konsultuoja verslininkus dėl bendro investicijų portfelio, kuris užtikrintų turto diversifikaciją bei ilgalaikį išsaugojimą, formavimo.

Skandinavijos ir Baltijos regionuose aktyviai veikiančios didmeninės elektros prekybos įmonės „Axton Commodities“ veiklos sritys apima prekybą elektra, aplinkos taršos leidimais (ATL), bei žaliaisiais sertifikatais. Įmonė taip pat teikia saulės ir vėjo elektrinių gamybos planavimo bei balansavimo paslaugas. „Axton Commodities“ priklauso automobilių prekybos, nekilnojamojo turto plėtros ir energetikos įmones vienijančiai „Modus Group“. „Modus Group“ atsinaujinančios energetikos srityje veikia nuo 2006-ųjų, kai buvo įkurta atsinaujinančios energetikos įmonė „Modus Energy“, vystanti biodujų ir saulės energetikos projektus Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse.

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija veikia nuo 2005 m. ir vienija vėjo energetikos srityje dirbančius investuotojus ir įrangos bei paslaugų teikėjus.