Naujienos

Gyventojai, ūkininkai ir mažosios įmonės jau gali kreiptis dėl paramos vėjo elektrinei įsirengti

2020-12-11

Gyventojai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės bei ūkininkai jau gali teikti paraiškas finansinei paramai gauti mažos galios elektrinėms įsirengti. 

Kaip pranešė Energetikos ministerija, parama bus teikiama AEI bendrijos statusą turinčioms gyventojų bendruomenėms, labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonės, taip pat ūkininkams. Šiai priemonei numatyta skirta mažiausiai 7 mln. eurų finansavimą.

Parama bus teikiama planuojantiems statyti pavienes vėjo energiją naudojančias elektrines iki 3 MW įrengtosios galios arba saulės energiją naudojančias elektrines iki 500 kW įrengtosios galios. Dėl jos galės kreiptis ir asmenys, jau pradėję plėtoti projektus, t. y. gavę leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus. 

Maksimalus paramos dydis vėjo elektrinei 614,70 Eur/kW be PVM  (743,79 Eur/kW su PVM), saulės elektrinei 369,00 Eur/kW be PVM  (446,49 Eur/kW su PVM).

Paraiškas paramai gauti galima teikti nuo 2020 m. gruodžio 9 d. iki 2021 m. sausio 11 d.

AIE bendrijų modelis buvo patvirtintas šiais metais ir tai pirmas kartas kai skelbiamas kvietimas teikti paraiškas ir gauti finansavimą. Šios bendrijos gali pačios valdyti ir plėtoti atsinaujinančius išteklius energijos gamybai naudojančias elektrines – jose gaminti, vartoti, kaupti savo kaupimo įrenginiuose ir parduoti pasigamintą energiją. Šių bendrijų savininkais gali būti pavieniai žmonės kartu su smulkiomis ir vidutinėmis įmonėmis ar savivaldos institucijomis, pavyzdžiui, savivaldybėmis ar seniūnijomis.

Kvietimas skelbiamas ir paraiškos paramai gauti teikiamos APVA interneto svetainėje.